Olimpijske igre: Milica Mandić donela prvo zlato za Srbiju u Tokiju!

Srpska reprezentativka u tekvondou Milica Mandić osvojila je zlatnu medalju u finalu turnira dama u kategoriji do 67 kilograma, u kojem je savladala rivalku iz Koreje Li sa 10:7!

Sportska heroina Srbije, koja je najavila završetak karijere posle ovih Olimpijskih igara, ubedljivo je stigla do finala sa tri sigurne pobede tokom dana, a u finalnom meču imala je težak zadatak da savlada kvalitetnu protivnicu. Milica je, međutim, od početka kontrolisala borbu, povela u prvoj rundi i uspevala da do kraja zanimljivog duela, sa neizvesnom završnicom ipak sačuva dragocenu prednost.

Milici Mandić ovo je drugo zlato na Olimpijskim igrama, posle osvajanja naslova najbolje na Igrama u Londonu 2012. godine. Zlato Milice Mandić treća je medalja za Srbiju u Tokiju, posle srebra Damira Mikeca u streljaštvu i bronze Tijane Bogdanović, takođe u tekvondou.